Pranzo in Ulvenhout: Italiaanse passie midden in het dorp

Ulvenhout is sinds het voorjaar een heerlijke plek rijker: Pranzo, een frisse Italiaanse lunch- en catering-spot waar de geur van verse ciabatta en espresso je al op het terras tegemoetkomt. Sinds hun opening heeft eigenaar Alessandro en zijn vrouw Jessy samen met een jong en energiek team, de harten van veel vaste gasten al weten te veroveren.

Pranzo is geopend in een gunstige periode: het terrasseizoen. En dat was meteen te merken. Met een zonnig terras, Italiaanse specialiteiten en een gemoedelijke sfeer, kwamen gasten vanzelf binnenwaaien. “We hebben echt een goede start gehad,” vertelt Jessy enthousiast. “Mensen weten ons te vinden voor lunch en catering, het loopt super goed.”

De lunch is inmiddels een vaste waarde in Ulvenhout, met een kaart vol authentieke Italiaanse gerechten. Denk aan vers belegde broodjes, pasta’s, salades, heerlijke spritzers en natuurlijk goede koffie. En voor wie liever op zijn of haar eigen evenement geniet: ook de catering is in trek. “Afhankelijk van de grootte doen we maximaal twee à drie opdrachten per dag, om de kwaliteit hoog te houden.”


Pranzo kijkt ambitieus vooruit. Er liggen al volop ideeën voor de komende seizoenen: Terrasuitbreiding staat hoog op de wensenlijst. “Volgend seizoen willen we meer mensen een plekje buiten kunnen bieden,” zegt Alessandro. “En we denken eraan om ook Italiaans ijs toe te voegen.”


In de wintermaanden willen ze het anders aanpakken: elke maand op één zondag open met een speciaal menu én misschien wat live entertainment. “Een soort Italiaanse zondagmiddag: lekker eten, een goed glas wijn en een fijne sfeer.” Ook wordt gedacht aan pop-up samenwerkingen in de zaak, met lokale bedrijven. 

Begin oktober introduceert Pranzo een vernieuwde menukaart. De klassiekers blijven, maar er komen ook verrassingen bij. “We willen ook een aperitivo-kaart gaan voeren,” legt Jessi uit. “Wie daarvan bestelt, krijgt er iets kleins bij, zoals de salumi of een borrelhapje, helemaal in Italiaanse stijl. Zo creëren we dat typische aperitivo-moment, zoals je dat in Italië kent.” Dat betekent straks twee kaarten: één voor de lunch, en één voor aperitivo. Perfect voor wie iets later op de dag langskomt, of zin heeft in een gezellige middag met vrienden.

Wat Pranzo bijzonder maakt, is de warme combinatie van Italiaanse gastvrijheid en lokale gezelligheid. De sfeer is ongedwongen, het eten eerlijk en vers, en de ambitie voelbaar. “We willen een plek zijn waar mensen terug blijven komen. Voor een lekkere lunch, een uitgebreide borrel of een goed verzorgde catering. Maar vooral: waar ze zich thuis voelen.”

Pranzo vind je aan de Dorpsstraat 50 in Ulvenhout. Met een jong team, verse producten en plannen die blijven borrelen, is Pranzo meer dan een horecazaak, het is een plek waar Italië en Ulvenhout samenkomen. Buon appetito!