Open Draaidag bij Van Osch Stoommuseum
In het museum zijn (gereviseerde) stoommachines, stoomtractoren, scheepsmotoren van bouwjaar 1886 tot 1960 die op de open dagen in werking zijn, te zien. Read more
Zes keer per jaar ben je in de gelegenheid om een uniek museum te bezoeken: het Van Osch Stoommuseum in Etten-Leur
In het van Osch Museum draaien heel grote machines van wel 3 meter hoog of 19.000kg zwaar, maar ook kleintjes zo groot als luciferdoosjes.
Stoommachines worden tegenwoordig niet meer gebruikt. In het museum staan o.a. stoommachines uit 1862 en 1864. Beide gebouwd in Brabant.
Een aantal grote motoren zijn wel een eeuw oud en dreven met een enkele as alle machines in een hele fabriek aan. De onze stond ooit in een textielfabriek.
Een van de machines draaide als poldergemaal een polder jarenlang droog.
Een andere werd na jaren in het kreupelhout gevonden.
We kunnen we dit evenement helaas maar 6x per jaar organiseren.
Dat komt omdat de stoomketel moet worden opgestookt en alles moet zijn schoongemaakt, gesmeerd, getest en gereed zijn om te worden gepresenteerd.
En er zijn dan vrijwilligers voor het bedienen van de machines en bezoekers te woord te staan.
Er is veel uit te leggen en daar willen we alle tijd voor nemen.
Maar na afspraak bent u natuurlijk van harte welkom. Alles staat dan wel stil.
U bent van harte welkom op zaterdag 8 juli tussen 11.00 en 16.00 uur. De toegang is weer gratis.
Als u kinderen meebrengt vragen we u met klem zélf te letten op hun veiligheid.
Adres: Achter de Molen 108, 4873 GZ Etten-Leur. Telefoon +31653 441 713
www.hetvanoschmuseum.nl
Bent u verhinderd?
Op onderstaande data bent u ook van harte welkom:
9 september
30 september